Dienstag, 6. April 2021

E vetmja kauzë, bashkimi i kombit.

Shkruan: Ilir Dedaj

Shpëtimi i vendit

       Të shpëtosh vëndin tënd (Shqipërin) nuk është çështje e një lideri “vizionar” apo stafi (partie) të tijë. Është vullneti i një populli për të marr apo jo një rrugtim të ri. 
       Vetëm një popull i tillë që do të këtë vizion, mundë ta realizoj atë dhe kjo do VETËDIJËSIMIN e njerzëve (popullit).

       Sot praktikohen politika me politikan të cilat jan me vizione të gabuara për ekonomin-shoqërin-demokracin.

       Perse politika ka një debat publik që është në nivele banale??

       Gjendja reale është borxhi publik që trashgohet, eksportet, papunsia, emigrimi ekonomik etj etj…

       Njërzeve nuk u duhet më një fushatë elektorale me emrat e kastës politike, kjo nuk zgjidh problemet. Dhe, fatkeqësisht, pikërisht kjo nxitet nga mediat servile, miqtë nderkombetarë të cilët nxisin këtë fasadë duke arritur sa të flitet për peshq të mëdhenj, por jo per tharje kënete?…
       Dhe, në këtë lavazh truri, nuk bien vetëm njerzit (populli) por edhe intelektualët servilë të intersit personal.
       Ky sistem që po propagandohet nga politikan po larteson lider partish dhe oligark të cilët nganjeherë “sakrifikojnë” ndonjë por nuk ndërrojn sistem.
       Populli bashkë me patriotët duhet të luftojnë për ndryshimin e sistemit dhe jo të individëve me partitë e tyre.

Populli duhet të vendos, jo liderat dhe partitë.

       Populli duhet të luftoj për Ekonomin Kombetare dhe të mos lejoj që pasuritë të vidhen nga të huajt.
       Populli duhet të luftoj për fjalën e lirë, kur mediat i shërbejn politikës.
       Populli duhet të luftoj për politikat e punësimit.
       Në si patëriot duhet të jemi në krah të atyre politikave që jan më afër halleve të popullit.
       Kjo vjen vetem me një kushtetutë të re ekonomike-juridike-sociale…

       E vetmja kauzë, e kujtdo, duhet të jetë BASHKIMI KOMBIT.

5 Kommentare:

 1. Ashtë një privilegj ta ndaj këtë dëshmi të mrekullueshme me botën. Kjo është Beth Walters nga Anglia. Burri im më divorcoi 4 muaj më parë dhe unë isha plot pendim sepse nuk dija çfarë të bëja për të ndryshuar problemet e burrit tim. Unë kërkova në internet për ndihmë se si mund të merrja ndihmë në martesën time dhe zbulova dëshmitarë të mrekullueshëm të magjisë së dashurisë, e cila ishte progresive me magjitë e saj. E kontaktova dhe doktor Wight më tha se ai do të përgatiste një magji për mua për të sjellë burrin tim mbrapa. Isha skeptik, por nuk kisha zgjidhje tjetër veçse të punoja me të. 2 ditë më vonë, burri im më thirri të kthehesha në shtëpi nga ajo ditë dhe deri më tani, kam jetuar në paqe. Ai u kthye tani me aq dashuri dhe kujdes. Sot jam i lumtur t'ju njoftoj të gjithëve se ky lojtar magji ka fuqinë të sjellë përsëri dashnorë dhe gjëja më befasuese është se dashuria jonë është shumë e fortë tani, çdo ditë është lumturi dhe gëzim. dhe nuk ka asgjë si të jesh me njeriun që do. Unë do ta rekomandoj Dr.Wight për këdo që ka nevojë për ndihmë. Nëse keni ndonjë problem, kontaktoni Dr.Wight, ju garantoj 100% që ai do t'ju ndihmojë !!.
  Email: wightmagicmaster@gmail.com

  WhatsApp: +17168691327

  AntwortenLöschen
 2. Burri im më la mua dhe fëmijët e mi për më shumë se 6 muaj, të gjitha shpresat u humbën. Mendova se nuk do ta takoja më kurrë burrin tim sepse ai më bllokoi në të gjitha rrjetet sociale që mund të përdorja për të arritur tek ai. Kjo më la të trishtuar dhe zemërthyer derisa takova Dr. Dawn. Tani, unë i shpjegova gjithçka dhe ajo më premtoi se gjithçka do të ishte mirë në 3 ditë, për habinë time, burri im thirri dhe filloi të lypte 3 ditë pas magjisë, tani burri im është kthyer në shtëpi dhe ai më trajton shumë mirë dhe ne jetoni të lumtur së bashku tani, kontaktoni atë për ndihmë:
  *nëse dëshironi për të dashurit tuaj.
  *nëse doni të mbeteni shtatzënë.
  *nëse doni të kuroni ndonjë sëmundje.
  *nëse doni një fuqi shpirtërore.
  *nëse doni të ndaloni abortin.
  Email: dawnacuna314@gmail.com {+2348032246310}

  AntwortenLöschen
 3. Sot është dita më e lumtur e jetës sime, kam provuar të gjitha mjetet e mundshme për të mbetur shtatzënë për më shumë se 8 vjet pasi u martova me burrin tim të dashur, por asgjë nuk funksionoi për mua derisa takova një mike timen shumë të mirë që më drejtoi te Dr dawn acuna. , i shkrova Dr. dawn acuna në Whatsapp dhe i shpjegova situatën time, ajo më dha botët e saj dhe më premtoi të më ndihmonte, bëra gjithçka që më kërkoi, shkova në spital 4 javë pas magjisë dhe doktori tha që jam shtatzënë, kjo solli gëzim në shtëpinë time, më në fund kam fëmijën tim të bukur, tani jam plotësisht një grua e martuar e lumtur, e gjitha falë Dr dawn acuna, kontaktoni atë për çdo lloj zgjidhjeje,
  * Nëse dëshironi të mbeteni shtatzënë.
  * Nëse dëshironi të ndaloni abortin.
  * Nëse doni të ktheni të dashurin tuaj.
  * Nëse dëshironi të keni një shtëpi të lumtur.
  * Nëse dëshironi fat të mirë në çdo aspekt.
  * Nëse keni probleme me vaginën/penisin.
  Ajo do t'ju ndihmojë menjëherë.
  Email: dawnacuna314@gmail.com
  Whatsapp: +2348032246310

  AntwortenLöschen
 4. Unë kurrë nuk kam besuar në gjërat në internet, por isha duke kërkuar dëshpërimisht një zgjidhje për të mbetur shtatzënë për burrin tim pasi doktori im më tha që nuk mund të mbetem shtatzënë, u drejtova te Dr, Dawn acuna nga shoqja ime më e mirë që punon në të njëjtën zyrë. me mua, i shpjegova gjithcka Dr dawn acuna dhe ajo me premtoi se do me ndihmonte dhe ajo me dha disa instruksione te cilat i bera gjithcka perfekte pastaj shkova ne spital pas 3 jave dhe per habine time doktoresha me tha qe jam 1 jave shtatzene deri tani une keni një vajzë të bukur, falë Dr dawn acuna, kontaktoni atë nëse keni ndonjë vështirësi,
  *Nëse dëshironi të mbeteni shtatzënë.
  *Nëse doni të bashkoheni me burrin tuaj.
  *Nëse doni të ktheni të dashurin tuaj.
  *Nëse dëshironi të kuroni ndonjë sëmundje.
  *Nëse keni nevojë për fuqi shpirtërore.
  *Nëse dëshironi magji për fat të mirë.
  *Nëse doni të ndaloni abortin.
  Dhe etj
  Ajo është personi i përsosur për t'ju ndihmuar të më besoni. Kontaktoni me Whatsapp-in e saj: +2348032246310
  Email { dawnacuna314@gmail.com }

  AntwortenLöschen
 5. Faleminderit për atë që keni bërë për mua { Dr dawn acuna }! Burri im pushoi së plotësuari letrat e divorcit pasi të kontaktova për të më ndihmuar të ndaloja divorcin me burrin tim dhe tani gjërat po shkojnë shumë më mirë tani. Siç thatë, i gjithë procesi në lidhje me divorcin është anuluar dhe gruaja e keqe që shkakton problemin në martesën time është larguar nga burri im dhe tani jemi të lumtur së bashku, nëse keni probleme në lidhje ose martesë ose ndonjë problem tjetër. , mund t'i dërgoni email atij në: ( dawnacuna314@gmail.com ) ose WhatsApp her ( +2348032246310 ).

  Ai u specializua në magjitë e mëposhtme:

  *MAGJITË DASHURIA
  *MAGJITË MARTESORE
  *MAGJITË E PARAVE
  *MAGJITË E BUKURISË
  *MAGJITË E PASURISË
  *MAGJITË TËRHEQJES SEKSUALE
  *MAGJITË E SHËRIMIT TË HIV
  * SPELL KAZINO
  *HQI SPELJET E MALLKIMIT
  *MAGJITË MBROJTJES
  *MAGJITË E LOTARIVE
  *MAGJAT E FATIT
  *MAGJAT E Pjellorisë

  AntwortenLöschen